با ما تماس بگیرید
۰۹۹۰۷۳۰۳۱۴۶

۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.

پنیر لاکتیکی سنتی۸۰۰ گرمی صباح

برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

بازنگری سریع

پنیر به دلیل دارا بودن کلسیم و فسفر زیاد برای کودکان در حال رشد و حتی بزرگسالان لازم است. 

دسترسی: موجود

‎۲۴٬۰۰۰ تومان

جزییات

توضیحات:

پنیر تقریبا پیچیده‌ترین فرآورده لبنی است و روش‌های تولید آن بسیار متنوع هستند مثلا ممکن است شیر را اسیدی کنند تا از آن پنیر به دست بیاید یا به شیر آنزیمی به نام رنت اضافه کنند تا به پنیر تبدیل شود یا از هر دو روش برای تهیه پنیر استفاده کنند.

همه این روش‌ها برای شکل‌گیری پنیر به کار می‌رود. در پنیرهای لاکتیکی سهم اسیدی شدن شیر بیشتر است. هرچند ممکن است مقداری آنزیم هم به آن اضافه شود. در واقع، با اسیدسازی باکتری‌های مفید اضافه‌شده مثل باکتری‌های اسید لاکتیک، استارترها (آغازگرها) و سایر مواردی که اسیدسازی می‌کنند می‌توان از شیر، پنیر تهیه کرد.

بافتی که از این روش به دست می‌آید، نرم و گاهی دنبه‌ای است و آب نسبتا خوبی در خود نگه می‌دارد و طعم خاصی هم دارد زیرا باکتری‌هایی که اسیدسازی می‌کنند، طعم به‌خصوصی ایجاد می‌کنند. به همین دلیل پنیرهای لاکتیکی با بافت و طعم خاصی شناخته می‌شوند. عرضه این پنیر ۴-۳ سالی است که بین مردم به محبوبیت رسیده و برخی کارخانه های لبنی صرفا پنیر لاکتیکی تولید می‌کنند.

بد نیست بدانید پنیرهایی که صرفا با آنزیم تهیه می‌شوند، آب پنیرشان را از دست می‌دهند. آب پنیر حاوی مقدار قابل‌توجهی پروتئین‌‌های باارزش، املاح و ویتامین‌هاست و از نظر تغذیه‌ای اهمیت زیادی دارد. اگر پنیر آب‌اندازی زیادی نداشته باشد، پروتئین‌های محلول و املاح داخلش باقی می‌مانند و در نتیجه ارزش غذایی بالاتری دارد. پنیرهای سنتی که آب‌اندازی دارند، پنیرهایی آنزیمی هستند و بافت سفتی دارند اما پنیر لاکتیکی جزو پنیرهایی است که آبش را از دست نمی‌دهد و در نتیجه املاح، پروتئین و مواد مفیدش داخل پنیر باقی می‌ماند.

 

عمومی

برندصباح
کشور مبداایران
حجم/وزن۸۰۰ گرم
  1. برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

نظر خودتان را بنویسید

شما به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟ *

  ۱ ستاره ۲ ستاره ۳ ستاره ۴ ستاره ۵ ستاره
کیفیت
بسته بندی
قیمت

ویدئوهای خود را ارسال کنید

خریداران این کالا ، کالا‌های زیر را هم خریده اند