با ما تماس بگیرید
۰۹۹۰۷۳۰۳۱۴۶

۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.
قبلی

مرغ کامل تازه پاک شده

قبلی

ساق ران مرغ ۲ کیلوگرمی بیتا

مرغ سبز تازه پاک شده

برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

بازنگری سریع

مرغ سبز مرغی است که بدون دریافت هیچ گونه آنتی‌بیوتیکی پرورش می‌یابد و به مراتب مصرف آن از مرغ معمولی مفید تر است. مرغ سبز طعم بهتری هم دارد.

وزن این محصول تقریبا ۲ کیلوگرم می باشد.

قيمت هركيلو مرغ سبز ۱۲۶۰۰ تومان مي باشد.

در صورت موجودی سفارش انجام می پذیرد.

 

دسترسی: موجود

‎۲۵٬۲۰۰ تومان

* فیلدهای الزامی

‎۲۵٬۲۰۰ تومان

جزییات

مرغ سبز چیست و چه تفاوتی با مرغ معمولی دارد؟

ایران یکی از ۲۰ کشور دنیا و دومین کشور آسیاست که مردمش بیشترین آنتی‌بیوتیک را مصرف می‌کنند. مصرف بیش از ۴۰ درصدی آنتی‌بیوتیک در فرآیند تولید گوشت مرغ در کشور،سازمان دامپزشکی را از حدود بر آن داشت که تولید مرغ بدون آنتی‌بیوتیک را ترویج دهد. مرغ‌های سبز، هیچ نوع آنتی‌بیوتیکی دریافت نمی‌کنند و علاوه بر این مزه آن‌ها هم به مراتب از مرغ‌های معمولی بهتر است.

چرا مصرف مرغ‌های معمولی مضر است؟

«کوکسی‌دیوز» نوعی بیماری انگلی است و وجود این انگل‌های تک‌یاخته‌ای در طیور باعث ایجاد بیماری کوکسی‌دیوز می‌شود. معمولا مرغدارها برای پیشگیری از ابتلای مرغ‌های خود به این نوع بیماری، داروی کوکسی‌دیوز که نوعی آنتی‌بیوتیک است به مرغ‌ها می‌دهند.

بر همین اساس بسیاری از مرغدارها تا روزهای آخر هم به مرغ‌ها دارو می‌دهند و متاسفانه این دارو از طریق مصرف مرغ‌ها، وارد بدن مصرف‌کننده می‌شود و مقاومت دارویی در بدن ایجاد می‌کند. با ایجاد مقاومت دارویی به آنتی‌بیوتیک‌ها، ممکن است بدن هنگام مواجهه با بیماری‌ها، دیگر به آنتی‌بیوتیک‌های ساده جواب ندهد و فرد مجبور به استفاده از داروهایی قوی‌تر و با قیمتی گران‌تر شود. ضمن اینکه در برخی از مرغداری‌ها از آنتی‌بیوتیک‌های غیرمجاز که از راه‌های قاچاق تهیه می‌شوند، استفاده می‌شود. برخی از این آنتی‌بیوتیک‌های غیرمجاز حتی می‌توانند باعث متوقف شدن فعالیت مغزاستخوان شوند و کم خونی‌های کشنده ایجاد کنند.

حتی برخی متخصصان معتقدند چنین داروهایی می‌توانند باعث افزایش احتمال ابتلا به برخی سرطان‌ها هم بشوند. به دلیل همین طیف وسیع مشکلاتی که برخی از مرغ‌های معمولی می‌توانند به وجود بیاورند، توصیه برخی متخصصان تغذیه به تولید، مصرف و استقبال بیشتر از مرغ‌های سبز بدون آنتی بیوتیک است.

آیا مرغ سبز را می‌توان نوعی مرغ ارگانیک دانست؟

قطعا خیر - مرغ‌های سالمی که در فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند، «مرغ سبز» یا همان مرغ بدون آنتی‌بیوتیک هستند، نه مرغ ارگانیک. چرا که مرغ ارگانیک یعنی مرغی که علاوه بر عدم دریافت آنواع آنتی‌بیوتیکها از هیچ نوع ماده غیرطبیعی، شیمیایی و افزودنی‌های مختلف برای تغذیه و پرورش آن استفاده نشود و در حال حاضر مرغداری‌های ایران به توانایی تولید مرغ‌های ارگانیک نرسیده‌اند.

چطور از طبیعی رشد کردن مرغ‌های سبز اطمینان یابیم؟

چندین سال است که مرغداری‌های ایران در حال تولید و پرورش مرغ‌های سبز و عرضه آن‌ها هستند. این مرغ در طول دوره پرورش سه الی چهار نوبت (ابتدای رشد، دو نوبت اواسط رشد و یک نوبت انتهای رشد) توسط سازمان دامپزشکی کشور مورد آزمایش و نمونه‌برداری قرار می‌گیرد و اگر عاری از آنتی‌بیوتیک باشد مجوز فروش آن به نام مرغ سبز (نه به نام ارگانیک) صادر می‌شود. اگر وجود هرگونه آنتی‌بیوتیک یا داروهای ضدکوکسی دیوز در بدن این مرغ‌ها ثابت شود، دیگر نشان مرغ سبز برای فروش به آن‌ها داده نمی‌شود.


 

عمومی

کشور مبداایران
وزن محصول۲ کیلو گرم
نوع گوشت مرغ
  1. برای نظر دادن به این محصول اولین باشید

نظر خودتان را بنویسید

شما به این محصول چه امتیازی می‌دهید؟ *

  ۱ ستاره ۲ ستاره ۳ ستاره ۴ ستاره ۵ ستاره
کیفیت
بسته بندی
قیمت

ویدئوهای خود را ارسال کنید

خریداران این کالا ، کالا‌های زیر را هم خریده اند